קורס לזוגות בתחילת הדרך

פתאום אתם מגלים שמעולם לא למדתם להיות זוג

תחילתה של הדרך הזוגית מלווה בהרבה התרגשות ושמחה, אבל לעיתים קרובות גם בהרבה קושי וכאב.
במהלך עבודתי אני פוגשת זוגות רבים בתחילת דרכם שיש להם מחויבות אדירה לקשר הזוגי שלהם, אבל באותה מידה גדולה תחושת התסכול וחוסר האונים שהם חשים כאשר הם נתקלים בקשיים רגשיים ובקונפליקטים לא פשוטים עם האדם איתו הם רוצים לבלות את חייהם, ואשר כלפיו הם חשים אהבה גדולה.
בפועל זה לא מפתיע:
אחד הדברים היחידים שלא מלמדים אותנו בשום מקום הוא כיצד להיות זוג.
הידע שלנו נרכש בבית הורינו מחד, ובסרטים רומנטיים מתקתקים מאידך.
בדרך כלל יש סתירה כל כך גדולה בין השניים, שכתוצאה ממנה אנחנו מתקשים לפתח רעיון אמיתי ותפיסה ריאלית ביחס לשאלה מהי זוגיות טובה, ואנחנו מתקשים לדעת איך יוצרים זוגיות כזו ולְמה כדאי ולא כדאי לצפות ממנה.
הפער בין המציאות לדמיון ובין החיים לחלומות, והמעבר מהתאהבות עיוורת לאהבה מפוקחת, מִתְגלה לרוב כבר בחודשים הראשונים של הקשר הזוגי (בין חודשיים לשנתיים מתחילת הקשר), והוא נובע ממספר סיבות:
כבר ברגעים הראשונים של הקשר הזוגי חותמים בני זוג על "חוזה" לא מילולי ולא מודע, המבוסס על ההתנהגויות הראשונות שלהם זה כלפי זו, כמו גם על המרְאה, הריח והכימיה המיידית ביניהם.
יצירת חוזה זוגי בשלב כל כך מוקדם של הקשר נובעת מן הצורך האנושי ליצור הכללות ולהניח הנחות במטרה לבסס תחושה יציבה של ביטחון וודאות.
אלא שחוזה ש"נחתם" על בסיס הורמונים משתוללים והתאהבות גדולה אינו יכול להיות יציב ואמין, והוא מייצר הנחות שגויות של בני הזוג זה ביחס לזו, אשר מתוכן נבנית מערכת שלמה של ציפיות ותקוות המושלכות מבלי דעת זה לפִתחה של זו.
התוצאה הבלתי נמנעת היא תנודה בין אושר גדול כאשר הציפיות הללו מתגשמות, לבין אכזבה וכאב כאשר הן אינן מתגשמות.
בסופו של דבר מנצחת האכזבה
ואיתה מתחילות לצוף תחושות של כעס ותסכול:
בני זוג שהתכוונו בכנות לאהוב ולהיות מאושרים יחד, מתחילים לפרש זה את זו לרעה ולעשות השלכה לא מודעת מן היחסים הקודמים שלהם, בעיקר עם ההורים ועם הדמויות המרכזיות שליוו את ילדותם, אל היחסים הנוכחיים עם בן או בת הזוג.
העיוורון של ההתאהבות מתחלף בעיוורון של השלכות והשלכות נגדיות, ובמקום אהבה אנחנו מייצרים פרשנויות שגויות המובילות למתחים ומלחמות, לפעמים קטנות, לפעמים גדולות.
את כל זה ניתן למנוע!!
אני כאן כדי לעזור לכם להפוך את הזוגיות שלכם לבסיס הריפוי והעוצמה של חייכם.
אחת המשימות החשובות ביותר שלי היא עבודה עם זוגות בתחילת דרכם, כאלה שרק התחילו את דרכם הזוגית יחד, ודיי מהר אחרי שזה קרה הם מצאו את עצמם נתקלים בסיטואציות שמעולם לא פגשו קודם, ובהתמודדויות רגשיות שלא ציפו להם, ושאין להם מושג כיצד להתמודד איתן.
אז אם אתם רוצים לעשות את זה אחרת אני כאן עבורכם!
אני אביא את הניסיון ואת הידע, את האהבה ואת היכולת להחזיק אתכם כשקשה, את התשוקה לראות אתכם מתחברים מחדש ואת השמחה ללוות אתכם בדרך המיוחדת הזו.
אתם תביאו מעט תקווה והרבה נכונות ללמוד ולהתפתח, להירפא יחד ולצמוח.
יחד נצליח ליצור את הזוגיות שתמיד רציתם, ואתם תלמדו את המשמעות האמיתית, העמוקה, המרפאה והמספקת בלהיות זוג.

במהלך הקורס נלמד:
מה גרם לנו להתאהב זה לזו, מה הבסיס עליו נוצר בפועל החיבור הראשוני ביננו, וכיצד הלא מודע שלנו לקח את המושכות וגרם לנו להפוך להיות אנשים שאנחנו לא מכירים, ולא ממש מחבבים.
נכיר את האקסיומות שהורסות לנו את הזוגיות, ונלמד להחליף אותן באמיתות יציבות ובונות.
נפגוש את הדפוס המעגלי של הקונפליקטים שלנו נבין כיצד ומדוע הוא מתקבע ונתקבל כלים מעשיים שיעזרו לנו לצאת ממנו.
כמו כן, נאפיין את הנושאים החוזרים על עצמם בקונפליקטים שלנו ונבין מה באמת יושב בבסיסם.
נזהה את ה'כפתורים' האוטומטיים שלנו ונלמד כיצד להחליש את עוצמם, ואיך להיעזר בבני הזוג שלנו, במקום להיאבק בהם, כדי לצאת מן המצוקה שהכפתורים הללו מעוררים בנו.
כתוצאה מכל אלה נלמד איך להפוך את הזוגיות שלנו:
לבסיס הבטוח של חיינו ולכוח המרפא אותנו, לתשתית היציבה ממנה אנו יוצאים אל העולם, למקום אליו אנו חוזרים יום יום בתוך בחירה, ולמגרש המשחקים הפרטי שלנו, בו אנו חשים שמחה וחדווה, אפילו יותר מאשר בהתחלה.
הקורס חושף אותנו לעולם הזוגיות המודעות תוך שילוב בין למידה תאורטית חשובה ועבודה זוגיות עמוקה.

מבנה הקורס:
עשרה מפגשים בני שעתיים וחצי
קבוצה אינטימית
מחיר שמתאים לזוגות בתחילת דרכם

לקריאת כתבות

צרו איתי קשר

כלי נגישות