אני בחור טוב, אבל הן רוצות את המניאק

"תלמדי אותי איך להיות מניאק ונסגור עניין", ניסה מיקי לפשט את הדברים. "אני לא חושבת שנשים אוהבות מניאקים", השבתי. "נשים הן לא מטומטמות, ואף אחת לא בוחרת את הגבר שלה בגלל שהוא מניאק. נשים אוהבות גברים, ולמרות הטעות הרווחת – גבר ומניאק זה לא באמת אותו הדבר"

הנה, עשיתי שעורי בית", פתח מיקי (השמות בכתבה בדויים) את הפגישה. "ביקשתי מכל הידידות שלי לכתוב לי את כל הדברים החיוביים שהן חושבות עלי, והן כתבו שם מילים כמו: 'חרוץ', 'אחראי', 'אמיתי, אכפתי ועוזר', 'בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה', 'חבר טוב, חם ומפנק', 'תמיד שם כשאני צריכה אותו…'; עכשיו את יכולה להסביר לי בשביל מה עשיתי את כל זה?! אני הרי יודע את כל הדברים הללו על עצמי, אבל זה ממש לא עוזר לי, להפך! זו בדיוק הבעיה שלי!".

מיקי חייך חיוך עצוב. כל כך הרבה ידידות, כל-כך הרבה מחמאות ואף אחת שמוכנה להתמסר לו ולאהוב אותו כגבר. לרגע הייתי עצובה יחד איתו. הוא באמת אחד הגברים היותר טובים שמגיעים אלי לאימון. אז למה לא הולך לו עם בנות

הוא מקסים אלי אבל אני לא נמשכת אליו

מיקי הוא בחור מקסים. הוא מהבחורים הנדירים האלה שפותחים לך את הדלת לפני שאת נכנסת לרכב, הוא מאלה שמשלמים בדייט ולא מצפים שתתחלקי איתם או אפילו שתשאירי טיפ. הוא יודע להקשיב ומוכן לשמוע אותך – גם כשאת מספרת לו על בני הזוג הקודמים שלך או על בחורים שממש רצית. מהר מאד הוא פשוט ממתג את עצמו כידיד נפלא, כ'בחור טוב' – כזה שאפשר לסמוך עליו, להישען עליו, אבל לא בהכרח להימשך אליו.

לטעמי, הבעיה המרכזית שלו היא שהוא חייב להיות טוב. הוא הרי לא יודע אחרת. הוא משלם בדייט גם כשברור לו שלא יהיה דייט נוסף וגם כשהבחורה מתנהגת אליו לא הכי יפה. הוא מקשיב לסיפורים על גברים אחרים גם כשזה עושה לו רע, והוא עוזר – גם אם הוא מבין שמנצלים אותו.

ביקשתי ממיקי לעצום עיניים ולדמיין את החיים שלו כשהוא לא מתנהג כמו 'הבחור הנחמד'. מיקי עצם את עיניו והחל מתאר לי את שראה. בדמיונו, הוא ראה את עצמו במדבר בלי אף אחת לידו. התחושה הייתה בלתי נסבלת: האמונה הלא מודעת של מיקי היא שאין שום סיכוי שמישהי תרצה את חברתו אם יתנהג אחרת. האמונה הזו מנהלת אותו ואת מערכות היחסים שלו.

ואמנם הוא מצליח בזכות התכונות הטובות שלו ליצור מערכות יחסים חדשות ולהכיר עוד ועוד ידידות, אבל איכשהו, בלי לשים לב, הופכת האמונה הזו לחרב פיפיות: כן, הרבה אנשים רוצים את חברתו, אבל אף אחד מהם לא רוצה זאת בדרך שלו.

טוב – אז אני אהיה מניאק

"בסדר, הבנתי, את אומרת מה שכולם אומרים – נשים נמשכות למניאקים. אז אני מסכים: תלמדי אותי איך להיות מניאק ונסגור עניין", ניסה מיקי לפשט את הדברים. "זה לא כל כך פשוט", אמרתי. "אני ממש לא חושבת שנשים אוהבות מניאקים. נשים הן לא מטומטמות, ואף אחת לא בוחרת את הגבר שלה בגלל שהוא מניאק. נשים אוהבות גברים, ולמרות הטעות הרווחת – גבר ומניאק זה לא באמת אותו הדבר".

"אז מה זה להיות גבר?", שאל מיקי. השבתי לו שלהיות גבר זה לעשות את מה שאתה עושה – אבל ממקום רגשי אחר לגמרי. כשאתה מתנהג בנימוס, כשאתה מחזר, מביא פרחים, מציע עזרה גם כשלא מבקשים ממך, משלם בכל המסעדות ומתקשר תמיד בזמן – אתה עושה זאת כי אתה פוחד. אתה פוחד שאם לא תתנהג כך – אף אחת לא תרצה אותך. משום מה אתה מאמין שאין לך שום דבר אחר להציע מלבד נתינה אינסופית.

'גבר' לעומת זאת, יעשה לפעמים בדיוק את מה שאתה עושה – אבל ממקום רגשי אחר. הוא יחזר, ישלם, יתקשר ויעזור, וכשיעשה את כל אלה, ירגיש שהוא מציאה. האנרגיה שיקרין סביבו תהיה של ביטחון עצמי, כאילו אמר בעצם – "אם את לא תרצי בי, אין לי ספק שמישהי אחרת תרצה". האנרגיה הזו, שנובעת מהערכה עצמית גבוהה, היא שמושכת אליו נשים וגורמת להן להרגיש שהבחירה בגבר כמוהו תאדיר גם אותן, ותעצים את הביטחון העצמי שלהן.

כשאישה מחוזרת על ידי גבר כזה היא מתפעלת מן הנתינה שלו ומרגישה ברת מזל על כך שיש עדיין בחורים כמוהו בסביבה. כשאישה מחוזרת, בדיוק באותה צורה אבל על ידי בחור שלא מעריך את עצמו, היא אומרת: "איזה חמוד… חבל שאני לא מצליחה לרצות אותו כמו גבר".

מיתוג עצמי מחודש

שיעורי הבית שנתתי למיקי הם תחילתו של התהליך שעברנו ביחד. למרות שלכאורה לא למד מהם שום דבר חדש על עצמו, הסתבר לו בהמשך שלמד המון. הוא למד שכל עוד ישקיע את האנרגיות שלו במציאת חן ובריצוי הסביבה – ישיג בדיוק את ההפך. עוד למד, שהוא יכול לנהל את ההתנהגות שלו – אם רק ילמד לנהל את המערכת הרגשית שלו: הוא יכול לבחור להיות נחמד ומנומס, אבל יכול לבחור גם לא להיות כזה אם לא יחשוש כל-כך מתגובותיה של הסביבה.

לאט לאט למד מיקי להעריך את עצמו על התכונות המיוחדות כל-כך שלו: כן! את הנעימות שהוא מקרין סביבו, את הביטחון שהוא יודע להעניק לבחורה שאיתו, את האינטליגנציה הרגשית הגבוהה שלו ואת יכולתו להקשיב באמת. ברגע שזיהה את הסקסיות שבתכונות הללו – החלו נשים להמשך אליו. ברגע שהתחיל ליהנות מעצמו כשהוא מחזר והפסיק להשקיע בכך אנרגיות מיותרות – גילה שנשים מוכנות להשקיע הרבה אנרגיה בניסיון להתקרב אליו ולחזר אחריו בעצמן.

בשום שלב לא הפך מיקי למניאק – זה לא מי שהוא. אבל הוא כן התחיל לומר 'לא' כשלא התאים לו לעזור, והוא גם למד שלפעמים שווה לחכות קצת ולתת לבחורה להתקשר אליו, והבין שלא תמיד נכון למנוע מאישה לשלם את הטיפ.

מיקי הפך לגבר מושך ואטרקטיבי ברגע שהתחיל להכיר בערכו ולהקרין החוצה את הביטחון העצמי שלו. הוא למד לסמוך על האינטונאציה שלו ולבחור את התנהגותו בהתאם לאדם ולסיטואציה, והפסיק לחלוטין להיות עסוק בניסיונות למצוא חן ולרצות מתוך חשש תמידי להידחות.

אני מאחלת לכל הגברים שביניכם, ללמוד להכיר בערכם, ולכן הנשים – להתחיל להבחין באותם הגברים שיכולים לעשות אתכן מאושרות באמת.

בהצלחה!

לקריאת כתבות

מידע ליצירת קשר

צרו איתי קשר

כלי נגישות